Spotkanie z „TORO”

„Toro” jest pierwszą książką jaką stworzyłam wspólnie z Niką Jaworowską-Duchlińską. Na jej wydanie czekałyśmy cztery i pół roku. Zbierała bardzo dobre recenzje wydawców, którzy uznali ją jednak za zbyt ambitną i artystyczną, by zaryzykować jej wydanie.

Z pomocą przyszła nam Biblioteka Publiczna w Piasecznie. Dzięki wsparciu finansowemu naszego projektu „Toro” trafił do czytelników.

24 marca 2021 roku spotkałyśmy się z wicedyrektorką Biblioteki Sylwią Chojnacką-Tuzimek, dyrektorem Łukaszem Załęskim oraz odbiorcami przed monitorami komputerów w sali widowiskowej Centrum Edukacyjno-Multimedialnego. Niestety, pandemiczna rzeczywistość nie pozwoliła nam cieszyć się obecnością czytelników na widowni. Tomasz Korczak zadbał jednak o profesjonalną transmisję on-line.

Spotkanie poprowadziła właścicielka Muzeum Czerwonego Kapturka i dobry duch naszych rozmów Joanna Piekarska. Mówiłyśmy o akceptacji, samoakceptacji, poczuciu własnej wartości, zero jedynkowej konstrukcji książki, otwartym zakończeniu i symbolicznym znaczeniu wody. Odpowiedziałyśmy sobie na pytania: co to jest norma? Czy jest nam potrzebna? Co jest normalne, a co nie? Kto o tym decyduje?

Książka do kupienia na www.czarnykapturek.pl