„Letni koncert”

W marcu 2021 roku ukazała się kolejna książka duetu artystycznego 2wilki w składzie Nika Jaworowska-Duchlińska i Karolina Grabarczyk „Letni koncert” (poziom 2) z serii Czytam sobie wydawnictwa Harper&Collins.

Czytam sobie, to ciesząca się nieustającą popularnością seria książek, której celem jest wspieranie młodych ludzi w nauce samodzielnego czytania zgodne z zaleceniami metodyków.

Cały cykl, przeznaczony dla młodych ludzi w wieku od 5 do 7 lat, składa się z trzech poziomów o różnym stopniu trudności. Poziom 2 charakteryzują maksymalnie pięcio wyrazowe zdania, elementy dialogu i ćwiczenie sylabizowania. Pisząc „Letni koncert” miałam do dyspozycji od 800 do 900 wyrazów i 23 podstawowe głoski oraz literę „h”.

Bohaterami książki są owady, które organizują koncert na polanie. Przygotowania do wydarzenia, na które wszyscy czekają to istna komedia pomyłek i ciąg niefortunnych zdarzeń. Począwszy od wszędobylskiej Biedronki, która nieopatrznie usypia scenografkę Stonkę naparem z melisy, poprzez wypadek Smuklika, aż do pożaru niszczącego dekoracje. Czy owadom uda się pokonać przeciwności losu, a zespół muzyczny Cykady na Barykady zagra swoje największe hity „Lata osa koło nosa”, „Jak Plujka w smole” i „U motylka plamek kilka”?

zdjęcia: Rafał Grabarczyk