Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki to nowe przedsięwzięcie Fundacji Czas Dzieci, które w tym roku po raz pierwszy zawitało do dziesięciu polskich miast. Ideą Festiwalu jest promocja czytelnictwa wśród młodych odbiorców.

Gośćmi wrocławskiej edycji Festiwalu była między innymi grupa artystyczna 2wilki, która pojawiła się w sali wystawowej Muzeum Pana Tadeusza w niedzielę 16 czerwca o godz. 1o.oo.

Książka „I ty możesz zmienić świat” autorstwa Karoliny Grabarczyk (tekst) i Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej (ilustracje) stała się pretekstem do międzypokoleniowych rozmów o marzeniach, sposobach na zmienianie świata wokół siebie i mocnych stronach – MOCACH uczestników.

2wilkom towarzyszyła wystawa „Kto Ty jesteś? Polak mały!” upamiętniająca stulecie niepodległości Polski i odpowiadająca na ważne pytania, takie jak: czym jest ojczyzna, patriotyzm, tożsamość narodowa, czy możliwość pielęgnowania i przekazywania tradycji rodzinnych. Ekspozycję można oglądać do 31 sierpnia 2019 roku.

Warsztaty prowadziły: Karolina Grabarczyk i Nika Jaworowska-Duchlińska

tekst: Karolina Grabarczyk
zdjęcia: Rafał Grabarczyk